• квалитет

  квалитет

  Испорачување на меѓународните квалитет заботехничка лабораторија дела
 • Сервис

  Сервис

  Обезбедување на примерен лични услуги
 • материјал

  материјал

  Користете само CE или одобрени од FDA материјали

CAD CAM имплантација

Наместо да инвестираат и кастинг за метал структура на целосна лак имплант мост, ние се направи метална структура на целосна лак имплант мост во CAD CAM начин, тоа е бланширан од мелење машина, која може да бидете сигурни дека поголема прецизност и точност. Тоа испаднат да биде многу прецизна, како што секогаш се вклопуваат совршено, без било мали прилагодувања.
 • CAD CAM Мало целосни Арх имплантација мост
 • CAD CAM Мало имплантација мост
 • Комплетна Арх цирконски имплантација мост
 • Комплетна Арх имплантација мост
 • Имплант Водич хирургија

дигитален

Навојни задржа врвот круна со дигиталните датотеки скенирање. Ние не само што може да се направи на коронки и мостови во конвенционален начин, но, исто така, може да се направи во напредна начин со дигиталните датотеки скенирање. Ова е многу погодно за стоматолозите и пациентите, како стоматолозите не треба да се силиконски впечатоци како и тие секогаш се направи, но само што се скенирање на датотеки од устата на пациентот, и пациентите нема да има големи силиконски впечаток пепелниците се стави во внатрешноста на устата.
 • Модел и впечаток на скенирање
 • Интра-орален скенирање
 • Софтвер / Дизајн
 • Caremic
 • Совршен Крајниот резултат

транспарентна фиока

Дали сте болни од нерамна заби и премногу срам да се покаже забите? Дали сакате совршен, па дури и забите? Сега транспарентен лента направени од страна на Foo Тјан стоматолошка лабораторија од Шенжен Кина може да ви помогне. транспарентен третман на послужавник вклучува ортодонтот или стоматолог, или со почеток-базирани системи, самите лице, со земање на мувла на забите на пациентот, кој се користи за креирање на дигитални заб скенирање. Компјутеризирана модел сугерира фази помеѓу тековната и посакуваната позиција на забите, и се создадени коцки за секоја фаза. Нормално секој транспарентен лента треба да се weared за 1 или 2 недели, а потоа да го замени со друг. По носат сите коцки, а потоа ќе добиете неверојатни конечниот резултат, па дури и заби со совршена насмевка. Тоа е целосно транспарентен, што ги прави многу повеќе дискретно од метал загради. Луѓето обично не ги забележува.
 • Транспарентен третман лента
 • целосно транспарентен
 • Дали сакате совршен, па дури и забите?
 • Сега транспарентен лента направени од страна на Foo Тјан стоматолошка лабораторија од Шенжен Кина може да ви помогне.

Комплетна керамички коронки

А цирконски круна е популарен вид на сите керамички crownwhich се носи за да се подобри изгледот на toothwhich стана валкани или изобличено текот на годините. Тие се издржливи, лесно да се носат и долготрајни.
 • Комплетна контура цирконски
 • Циркониум коронки може да се дефинира со користење на традиционални Стоматолошки цементи
 • Комплетна контура цирконски круна
 • Не-првично Е-макс фурнири
 • Цирконски е метал-бесплатно, со што се спречува затемнување околу гингивата област
партнер-4
партнер-5
партнер-3
партнер-02
партнер-1
партнер-5
партнер-4

WhatsApp Онлајн Chat!